Ezek a nevesített területek is mind olyanok, melyek tele vannak érzelmekkel, intimitással, érzékeny és ismeretlen területek minden ember életében. Teljesen természetes, hogy bizonytalanok vagyunk, félünk, aggódunk. De van egy pont, amikor ez már olyan mértékű és jellegű, hogy akadályoz, blokkol.

 

Az esetek nagy részében nem is tudjuk, hogy mi okozza a félelmet, a blokkot, miért viselkedünk épp úgy ahogy, hiszen tudat alatt cipelt mintáink határozzák meg viselkedéseinket. 

 

Alapvetően van egy evolúciós tudatalatti félelem a leendő édesanyákban, mégpedig amiatt, hogy a magzatot képes lesz-e kihordani, megfelelően táplálni, a legbiztonságosabb módon felnevelni, életben tartani, megfelelőek-e a körülmények, hogy a várandósság időszaka biztonságos legyen.

 

Napjainkban ehhez jönnek egyéb félelmek, aggodalmak, negatív minták, sémák, mint pl. félelem a szüléstől, a szülői szereptől, pláne ha elvárások vannak, számíthat az is, hogy milyen a leendő édesanya kötődése szüleihez, milyen traumák, kudarcok érték gyermekkorában, szülők válása, szakítás, érzelmi megterhelések, nem megfelelő életpálya miatti elégedetlenség… mind okozhatnak szorongásokat, depressziós hangulatot, melyek jelentősen csökkenthetik a foganás sikerét.

 

Ilyen és ehhez hasonló állapotok esetében a fogantatás hárítása nem tudatos, így nagy segítséget jelenthet a kineziológia.

A kineziológiai kezelés alkalmával épp ezeket a rejtett félelmeket, gátló viselkedésmintákat lehet felszínre hozni, elindítani azt a folyamatot, amellyel megnőhet a foganás esélye.

 

A várandósság ideje alatt felmerülnek szorongások, félelmek, rosszullétek, túlzott aggodalmak, önostorozások, önbizalomhiány, önmagunk megkérdőjelezése, veszteségtől, elhagyatottságtól való félelmek, leendő szülői mivoltunk megkérdőjelezése… Ezek mind olyan területek, melyek hátterében érzelmi, lelki blokkok állhatnak, és a kineziológia módszerével hatékonyan kezelhetők.

 

Ha a kismama el tudja engedni félelmeit, túlzott aggodalmait, minden érintett részére könnyebbé válhat a szülés folyamata, a baba számára is sokkal harmonikusabb, könnyebb lesz a világra jövetele.

 

A szülés utáni időszak egyik fél számára sem könnyű. Addig ismeretlen, merőben új élet, napirend és minden egyéb, ezzel együtt járó új feladat, érzés, viselkedés alakul ki. Nem ritka a depresszió, a megfelelési kényszer, a pánik megjelenése, felerősödése, az érzelmek kontrollálásának nehézsége,… Ezek a negatív energiák nemcsak egy személyt érintenek, hanem kihatnak a környezetükre, így a kisbabára is, aki sokkal érzékenyebben is reagál minden energiára, hangulati ingadozásra. A kisbabák, gyermekek számára a legfontosabb a szeretetteljes, és biztonságos közeg.

 

A kineziológia segítséget nyújthat abban, hogy az édesanya és az édesapa nyugodtabbá, kiegyensúlyozottabbá válhasson, ezáltal a negatív tényezőket kiküszöbölhessék, és megteremthessék azt a közeget, ami a gyermek megfelelő fejlődéséhez, egy szeretetteljes légkör biztosításához szükséges lehet.

Néhány példa arra, hogy milyen problémák esetén nyújthat hatékony megoldást a kineziológia:

  • fogantatási nehézségek,
  • szülésélmény feldolgozása,
  • szülővé válás körüli félelmek, aggodalmak,
  • szülés utáni depresszió,
  • nőiséggel kapcsolatos problémák,
  • önbizalomhiány, önértékelési problémák,
  • apasággal, anyasággal kapcsolatos problémák,
  • apa-anya kapcsolata körüli problémák az új szerepek tükrében,
  • szülő-gyermek kapcsolat,
  • előző vetélések, abortuszok, akár az édesanya, akár a saját életében,

A hozzám érkezők jogosan teszik fel a kérdést, hogy jó-e épp a várandósság ideje alatt újra megélni, átélni az esetleges negatív élményeket, nem ártunk-e ezzel a magzatnak?

Először is fontos tudni, hogy a kineziológia egy nagyon szelíd, lágy módszer. Mindig a kliens van a folyamat középpontjában. A partneri viszony egyik lényegi eleme az is, hogy folyamatos visszajelzést adjon a kliens arról, hogy a folyamatban hol tart, hogy érzi magát, mi kellemes, mi kellemetlen, miről szeretne, vagy épp nem szeretne mélyebben beszélni, akar-e, készen áll-e egy kérdésemre válaszolni… stb.

 

Különös figyelemmel vagyok a kismamákra, hiszen állapotukból kifolyólag sokkal érzékenyebbek lehetnek, könnyebben és mélyebben megérintheti őket egy-egy felszínre hozott téma, minden érzelem erőteljesebb.

 

Mégis azt mondom, hogy az oldás folyamata jó mind a kismamának, mind a magzatnak, inkább használ, mint sem, egy kineziológiai kezelés.

 

A félelem, az aggódás sokszor egy jelzés arra, hogy valamivel szembe kell néznünk, valami megoldásra váró van jelen az életünkben. Teljesen természetes, hogy a várandósság, a friss szülőség tele van félelmekkel, aggodalmakkal, ennek mértéke és tartóssága azonban nem mindegy.

 

Nagyon sok ok húzódhat meg a háttérben, sok esetben nem is azok, melyekre tudatosan gondolnánk. Például a saját gyermekkori élmények, az aláásott önbizalom, a gyermek apjának személyével kapcsolatos gondok, a szülőkkel kapcsolatos problémák, de akár generációk nőtagjain végigvonuló testi-lelki betegségek.

 

Gondoljunk csak bele, mit okoz egy fel nem dolgozott negatív élmény, fájdalom, stressz a lélekben és a testben. Ott van a fájdalom, a nehéz érzés, cipeljük magunkkal, magunkban.

 

Lehet, hogy felszínen is van, tudomásunk van róla, érezzük a folyamatos jelenlétét. De lehet az is, hogy elnyomjuk, hogy kifelé megmutassuk, mennyire erősek vagyunk, mi mindent kibírunk.

De ezzel semmi mást nem teszünk, csak saját magunkat csapjuk be, hiszen a probléma ott él velünk, piszkál, időnként felszínre tör valamilyen formában, foglalkoztat. Ráadásul a magzat tökéletesen átveszi az édesanya érzelemvilágát, amely jelentős kihatással van a későbbi életére, lelki, majd testi egészségére.

 

A kineziológiai oldással felszínre hozzuk ezeket a negatív érzéseket, érzelmeket, pár percig - míg a szembesülés, az elengedés meg nem történik - érezheti rosszul magát a kliens, majd jön a megkönnyebbülés.

Az anya átél egy másfél-két órás kineziológiai kezelést, szembenéz a félelmeivel, ezáltal könnyebben feldolgozza a negatív élményeket, esetleg leteszi puttonyának egy részét, mert megérti mi zajlott a tudatalattiban, rájön, hogy valójában nem is az ő félelmeiről van szó, hanem másoktól átvett mintákat cipelt.

 

A várandósság alatt elvégzett oldások során a baba is megkönnyebbül, másrészt az anyával való kapcsolódása sokkal szeretetteljesebb, intuitívabb, mélyebb, szorosabb lesz.

 

A szülővé válás nem csupán a leendő édesanyákat érinti, hanem a leendő édesapákat is. Teljesen természetes, hogy bennük is ott van a félelem, aggódás, viszont az ő esetükben sem mindegy, hogy ez milyen mértékű.

Ugyanúgy, mint a leendő édesanyák, cipelik ők is a szülői mintákat, sémákat, megfeleléseket, melyek sok esetben olyan elvárásokat generálnak bennük, melyek szinte megoldhatatlan feladatokként jelennek meg az életükben.

 

A kineziológiai oldás során felszínre hozzuk azokat a negatív mintákat, félelmeket, stresszeket, melyek a leendő édesapákban blokkokat képeznek, és ezeket oldva, megszüntetve a negatív érzelmi töltetet, képessé válhatnak az apaság teljes, boldog, kiegyensúlyozott, harmonikus megélésére.  

 

Szeretettel: Nóra