... Maga a kineziológia szó görög eredetű, a kinesis mozgást, a logos tudományt jelent, azaz a kineziológia a mozgás tudománya.

A kineziológia egy olyan alternatív módszer, amely a prevenció, egészségmegőrzés, készség-, képesség-, és személyiségfejlesztés, stressz kezelés területén nyújt hathatós megoldásokat.

Minden olyan probléma esetén eredményesen alkalmazható, amelynek hátterében valamilyen lelki eredetű ok áll. Korábbi írásaimban már példálózóan felsoroltam néhány területet, most ezeket itt is megemlítem, hogy ebben a blog bejegyzésben legyen minden egy helyen. 

 

A teljesség igénye nélkül néhány példa, ahol segíthet a kineziológiai oldás:

- kapcsolati problémák, családi konfliktusok, - önbizalomhiány, önértékelési problémák, - rossz szokások, fóbiák, allergiák, - krízis szituációk, - tanulási nehézségek , - vitalitás, energiaszint növelése, - kommunikációs problémák,  - félelmek, szorongások, depressziós hangulat, - döntéshozatali nehézségek, - beilleszkedési nehézségek, - betegségekhez kapcsolódó negatív érzelmi problémák, - munkahelyi problémák (túl nagy stressz, leterheltség, fáradékonyság, kihívást jelentő helyzet), - testi-lelki egyensúly létrehozása, fenntartása, -  önismeret, belső harmónia kialakítása, - tudatosság fejlesztése, - életminőség javítása, - betegségek megelőzése, - fizikai fájdalmak enyhítése, oldása, - agyi funkciók javítása, - koncentrációzavar, - elhízás,…

Elmondható, hogy már fogantatásunk pillanatától kezdve érnek bennünket negatív érzelmi hatások: félelem, fájdalom, trauma (stressz), sérelem, kudarc, esetleges rossz szülői minta… formájában, melyek kihatnak jelenünkre és jövőnkre egyaránt. Ezek a negatív hatások, ha nem kezeljük őket ott és akkor, életünk során csak rakódnak egymásra, mint a hagymahéjak, és egy idő után elsősorban lelki betegségeket okoznak, melyekből aztán a fizikai testben/testen is előidézik a különböző megbetegedéseket.

A kineziológiai oldással egészen a fogantatásunk pillanatáig visszatekintve megkereshetjük azokat a feloldatlan stressz faktorokat, amelyek jelenlegi problémáink kiinduló okai. A kineziológiai kezelés célja éppen az, hogy a testben, a tudatalattiban elraktározott stresszeket, illetve az általa okozott blokkokat feloldjuk, egy nagyon gyengéd módszerrel, technikával.

A kezelés lényege nem az adott, jelenlegi probléma konkrét megoldása, hanem a probléma okának, gyökerének, az a mögött rejlő stressznek a megkeresése, oldása.

 

Egy hasonlattal szemléltetve: ha a kezünkbe megy egy tüske, és begyullad, a gyulladás kezelése csak tüneti kezelés, az nem szünteti meg a gyulladás okát, az alapproblémát. Az csak a tüske eltávolításával oldódik meg! 

 

Nézzük, hogyan is zajlik a folyamat.

Maga a kezelés egy nyugodt, csendes környezetben zajlik, kb. 1,5-2 órát vesz igénybe. Mindig rövid beszélgetéssel kezdem, hiszen ezekből a beszélgetésekből már nagyon sok minden kiderülhet a páciens problémájával kapcsolatban. Természetesen tiszteletben tartom a határokat, és csupán azokat a körülményeket térképezem föl, amelyek a probléma szempontjából lényegesek. 

Ezt a beszélgetést követi maga az oldási folyamat. Ez semmi másról nem szól, minthogy az elülső deltaizom „tesztelésével” előhívjuk az agyból azokat az évek óta raktározott emlékeket, negatív érzelmeket, amelyek a probléma gyökereit alkothatják. Itt nem kell tudatosan emlékezni, hiszen az agyban (sejtjeinkben) minden, minket érő impulzus raktározva van. Az izomtesztelésnél velem szemben áll a páciens, és a kinyújtott alkarja alsó részét érintem nagyon gyengéden. (Vannak más izmok is, melyeken elvégezhető a tesztelés, de talán az elülső deltaizom a legkényelmesebb minkét fél számára.).

A feltett kérdéseimre az agy magától „kidobja” azokat a válaszokat, amelyekre szükségünk van. Amit én érzékelek, és amiből a válaszokat megértem, az az izom megfeszülése vagy épp elgyengülése. Ez felel meg az „igen”, vagy „nem” válaszoknak. Gondoljunk bele, amikor valakivel rossz hírt közlünk, az izmai azonnal elgyengülnek, össze is eshet az illető, ha viszont valami jó hírt hall, izmai annyira megfeszülnek, hogy még ültő helyéből is felugrik.  Az izmok mintegy közvetítik az agy és a sejtek tárolt információit, és az előbbi példára utalva, vagy tart az izom, vagy elgyengül. Úgynevezett stressz mentes helyzetben az izmok stabilak, tehát a gyengéd nyomás hatására erősen tartanak. Ha valamilyen stresszhelyzet áll fenn, vagy épp az is elegendő, ha csak visszaemlékezünk, eszünkbe jut egy stresszhelyzet, akkor az izomtónus elgyengül, és a nyomás hatására nem tart stabilan.

  

Az oldás során, szintén izomteszteléssel kitesztelem, hogy a szervezetben hol van energetikai, érzelmi elakadás, blokk, ami szükségessé teszi valamilyen korrekciós technika alkalmazását. A technikák nagyon egyszerűek, hatékonyak, és fájdalommentesek. A korrekciós technikáknál megjelennek a meridián vonalak, meridián pontok, a csakrák, sőt pszichológiai, pedagógiai elemek is. 

Az oldás végén közösen átbeszéljük a folyamatot, az eredményeket, és ha szükséges, megerősítő gyakorlatokat, „házi feladatot” adok otthonra.

A kezelés eredménye többek között, hogy a szervezet visszakapja energetikai egyensúlyát, elindítja és megerősíti az öngyógyító mechanizmusát, a tudatos „én” hatékonyabban tudja kezelni a mindennapi élethelyzeteket, képessé válik döntések meghozatalára, illetve arra, hogy változtasson a fennálló körülményeken.

Amikor megtaláljuk a probléma okát, gyökerét, és oldjuk a blokkot, az oldás után tapasztalhatjuk, hogy a fizikai betegségek tünetei enyhülnek, vagy eltűnnek, életünk nyugodtabb lesz, kiegyensúlyozottabbá válunk, bátrabban merünk döntéseket hozni, tisztábban átlátjuk élethelyzeteinket, jobban megismerjük és elfogadjuk önmagunkat és másokat, környezetünket.

Kérdezték tőlem, hogy előfordulhat-e olyan eset, hogy semmilyen hatása nincs az oldásnak. Természetesen igen, hiszen a kineziológus csak 50%-ban járulhat hozzá a változáshoz és változtatáshoz, másik 50%-ban a páciens feladata, hogy dolgozzon önmagán, elfogadja az oldás eredményeit, és akarja a változást. Ha valaki az oldás után hazamegy és mindent ugyanúgy folytat, ahogy addig, akkor hiába indult el benne a folyamat, a változás, sajnos a korábbi negatív hatások újra meg fognak jelenni az életében. Viszont ebben az esetben föl kell tennünk magunknak olyan kérdéseket, mint például: Vállalom-e a felelősséget önmagamért, életemért, problémáimért? Akarom-e a valóban a változást? Valóban én döntöttem, hogy részt veszek az oldás folyamatában? Bízom teljes mértékben abban a személyben, akihez segítségért fordultam, együtt tudok vele működni? Nyitott vagyok egyáltalán az alternatív módszerekre? Ez a megfelelő technika számomra? A megerősítő gyakorlatokat megfelelően elvégeztem? …

Kérdezték többen, hogy kell-e valamivel készülni, kell-e vinni valamit. Magára az oldás folyamatára nem kell készülni a szó alapértelmében. Viszont a sikeres, eredményes folyamathoz kell, hogy már megérjen bennünk az elhatározás, hogy változtatni akarunk. Ami még fontos, hogy nyitottak legyünk az oldás eredményére, fogadjuk be a pozitív hatásokat, és ne legyenek elvárásaink se önmagunkkal, se az oldás folyamatával kapcsolatban.

A kineziológia segítséget nyújt abban, hogy újratervezzük a múlt élményeit, és ezáltal képessé váljunk arra, hogy megváltoztassuk jelenbeli felfogásunkat, és jövőbeli viselkedésünket.

Ha készen állsz arra, hogy változtass az életeden, könnyebbé, tehermentesebbé tedd azt, várlak szeretettel.

Nóra